menu

SM Inwestor w Lubinie -

O nas

Spółdzielnia mieszkaniowa INWESTOR w Lubinie powstała w dniu 01.07.1990r. w wyniku podziału Spółdzielni Mieszkaniowej Zagłębia Miedziowego jako jedyna spółdzielnia prowadząca działalność inwestycyjną w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Zgodnie z unormowaniami statutowymi głównym zadaniem Spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych Członków, poprzez budowę lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, budowę lokali użytkowych i garaży oraz domów jednorodzinnych.

Ponadto Spółdzielnia realizowała infrastrukturę techniczną dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego zlecaną przez użytkowników, tj. Urząd Miejski, Zakład Energetyczny, Dolnośląski Okręgowy Zakład Gazownictwa i innych. Oddawane budynki mieszkalne charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, dobrą jakością wykonania, krótkimi cyklami realizacji.

Spółdzielnia realizuje budownictwo mieszkaniowe kompleksowo a w szczególności poprzez:

  • przygotowanie materiałów do projektowania i zlecenie wykonania dokumentacji projektowej innym jednostkom, sprawdzenie prawidłowości wykonania i wyceny dokumentacji,
  • uzyskanie uzgodnień i pozwoleń na budowę,
  • organizowanie przetargów, wyboru ofert na roboty wykończeniowe,
  • pełną obsługę finansową,
  • pełny nadzór inwestorski.

Spółdzielnia posiada własną grupę budowlaną, która realizuje stany surowe budynków, co zapewnia korzystne warunki realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz terminowość wykonania robót.
Posiadamy również doświadczoną kadrę zawodową, której efektami pracy są nie tylko te uzyskane w wyniku działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „INWESTOR”, ale również wybudowane osiedla mieszkaniowe w ramach Spółdzielni Mieszkaniowej Zagłębia Miedziowego.

Posiadamy doświadczenie w zakresie realizacji obiektów narażonych na szkody górnicze i parasejsmikę, rozwiązujemy kompleksowo każdy problem związany z realizowanymi robotami inwestycyjnymi.

Działalność naszej Spółdzielni koncentruje się również na poszukiwaniu i wdrażaniu nowych technologii dla budownictwa mieszkaniowego.

Niezależnie od powyższej działalności inwestycyjnej Spółdzielnia prowadziła w 1999 roku obsługę inwestycyjną w realizacji budynku mieszkalnego (20 mieszkań) przy ul. Kamiennej a w 2001 roku budynku przy ul. Miedzianej (13 mieszkań) w Lubinie na rzecz Lubińskiego Towarzystwa budownictwa Społecznego w ramach umów o zastępstwo inwestycyjne.

Wybudowane i zasiedlone mieszkania w latach 1990 – 1996 zostały przekazane do Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” w Lubinie. Począwszy od 1997 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „INWESTOR” sama administruje wybudowanymi i zasiedlonymi mieszkaniami.

 

Zapisz się do naszego NewsletteraDzięki temu będziesz na bieżąco otrzymywać informacje o:
nowościach i ofertach specjalnych
zaplanowanych wydarzeniach

Humans: please leave this field blank.

Usuń subskrypcję